Családi jegy esetén a 12 évnél idősebb gyermekek számára kötelező a karszalag felvétele, a védettség igazolása. Amennyiben 12 évnél fiatalabb gyermek érkezik a mérkőzésre, nem kell a karszalagot begyűjtenie, de a belépéskor igazolniuk kell a családi kedvezmény jogosultságát.
A karszalagokat kizárólag személyesen lehet átvenni, meghatalmazás nem érvényesíthető!
Mivel óriási az érdeklődés az Eb-mérkőzések, különösen a magyar válogatott találkozói iránt, minden szurkolót arra kérünk, hogy időben induljon el a mérkőzésekre, érdemes a karszalagot már a mérkőzés előtti napon felvenni a fennakadások elkerülése érdekében.
Ha az Európa-bajnokság idején végig érvényes a védettségi igazolványom, elég csak egyszer kell felvennem a karszalagot?
Igen. Amennyiben PCR-teszttel igazolod a védettséged, vagy a védettségi igazolvány az Eb időtartama alatt lejár, minden mérkőzés előtt szükséges a karszalag átvétele.
Mi történik akkor, ha megsérül a védettséget igazoló karszalagom?
A sérült karszalag bármelyik karszalagátvevő ponton cserélhető a sérült karszalag és az érvényes belépő bemutatását követően.
A jegyem kizárólag kinyomtatva érvényes vagy elektronikus formában, mobiltelefonon is bemutatható?
Az Európa-bajnokságra megváltott belépőjegyek papíralapon és sérülésmentes kijelzővel ellátott, működőképes mobiltelefonon is bemutathatóak a beléptetésnél, amennyiben a vonalkód a beléptetési rendszer számára jól olvasható és érvényes, a belépésnek nincs akadálya.
Milyen szabályok érvényesek a 18. életévüket még be nem töltött személyekre?
A 12. életévét betöltött személyeknek szükséges igazolnia a koronavírus elleni védettségét vagy be kell mutatnia a 72 órán belüli negatív PCR-teszteredményt. A 12 év alatti gyermekek a koronavírus elleni védettségét igazoló, 18. életévét betöltött személy felügyelete alatt vehetnek részt az eseményen.
A 18. életévét betöltött személy felügyelete alatt legfeljebb tíz, 12 évnél fiatalabb személy állhat.
Ha elvesztettem egy személyes tárgyamat az arénában, hol tudom átvenni?
A talált tárgyakat a Groupama Arénánál működő karszalag-átvételi ponton lehet átvenni. Az elveszett tárgyakkal kapcsolatban az alábbi telefonszámon lehet érdeklődni: +36302514516.
Viselnem kell-e maszkot a rendezvény alatt?
Az épületbe belépni és ott tartózkodni kizárólag az orrot és szájat egyaránt eltakaró FFP2 maszkban lehet. Ez alól kivételt képeznek az étkezésre és italfogyasztásra kijelölt helyek, ahol az étel- vagy italfogyasztás idejére az FFP2 maszk levétele megengedett. A Szervezők biztosítanak FFP2 maszkot a látogatóknak a belépés során.
Az Eseményen a 6. életévét be nem töltött Látogató, valamint az értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve az autizmus spektrumzavarral élő Látogató kivételével minden néző köteles FFP2 maszkot viselni az Esemény egész területén!
Lesz szurkolói zóna a budapesti helyszínen?
Igen!
Minden budapesti játéknapon várjuk a kézilabdabarátokat catering-szolgáltatással, aktivitásokkal, kvízjátékokkal és persze közös meccsnézéssel az új aréna melletti szurkolói központban.
A helyszínen kipróbálható a többi közt a Watch Games. See More. kézilabdás készségeket felmérő, a legmodernebb digitális eszközökkel ellátott élményparkja, a Magyar Diáksport Szövetség támogatásából felállított multiball és egy speciális kommentátorállás is.
A szurkolói zónába adott napra érvényes budapesti jeggyel vagy bérlettel lehet belépni.
A szurkolói zóna nyitvatartása:
2021. január 13.: 16:30-23:30
2021. január 14.: 17:30-23:30
2021. január 16., 18.: 15:00-23:30
2021. január 20., 22., 24., 26., 28., 30.: 12:30-23:30
Mikor ne induljak el a mérkőzésre?
Amennyiben betegségre utaló tünetek jelentkeznek, láz, vagy rossz közérzet esetén, mindannyiunk biztonsága érdekében kérjük, ne induljon el az Európa-bajnokság helyszíneire.
Lehet parkolni a csarnokok mellett?
Közönségparkoló nem áll rendelkezésre, így kérjük, hogy a tömegközlekedési eszközök előnyben részesítését az aréna megközelítéséhez.